Ένα ξεχωριστό επίτευγμα των μαθητών του Homo educandus

Εκπληκτικά Νέα Από Τη Σχολική Μας Κοινότητα! 🎉

Η ομάδα διαγωνιστικής ρομποτικής μας, σε ένα άλμα πρωτοπορίας και δημιουργικότητας, κατασκεύασε σε παγκόσμια πρωτοτυπία έναν πλήρως λειτουργικό 3D εκτυπωτή αποκλειστικά από LEGO Spike Prime εξαρτήματα και ένα 3D pen! Αυτό το ξεχωριστό επίτευγμα, αποτέλεσμα της σκληρής δουλειάς και της φαντασίας ενός διαφορετικού αλλά αρμονικού συνόλου μαθητριών και μαθητών του σχολείου μας, όχι μόνο μας γεμίζει υπερηφάνεια αλλά και τονίζει τη δέσμευσή μας στην ισότητα και την καινοτομία στην εκπαίδευση.

Αυτή η επίδειξη καινοτομίας και δημιουργικής σκέψης είναι η απόδειξη του πώς οι νέες γενιές μπορούν να υπερβαίνουν τα όρια του γνωστού και να διαμορφώνουν έναν κόσμο γεμάτο δυνατότητες. Είναι αδιαμφισβήτητα μια πηγή έμπνευσης για όλους μας, αποδεικνύοντας πως οι μαθητές μας είναι πραγματικοί πρωτοπόροι στον κόσμο της STEM.

🆙 Ενθαρρύνουμε τη σχολική κοινότητα να συνεχίσει να υποστηρίζει το πνεύμα της καινοτομίας και της δημιουργικότητας.

⚡Powered by NIKO HELM HELLAS SA