Επιτυχημένη η Τελετή Αποφοίτησης Γ’ Λυκείου 2024

Με συναισθήματα χαράς και συγκίνησης, πραγματοποιήθηκε η Τελετή Αποφοίτησης των μαθητών και μαθητριών της Γ΄ Λυκείου του Homo educandus αγωγή, την Πέμπτη 13 Ιουνίου 2024, στο κτήμα Πιέτρη. Γονείς, μαθητές, εκπαιδευτικοί και επίτιμοι καλεσμένοι πέρασαν μια αξέχαστη βραδιά.

Χαιρετισμό στους απόφοιτους απηύθυναν:
– Ο κος Χαρίσης Τζαναβάρας, εκ μέρους του Συλλόγου Διδασκόντων Heα
– Η κα Έλενα Μιχοπούλου, ως εκπρόσωπος του Συλλόγου Αποφοίτων Heα

Οι μαθητές Άννα Χασικίδη και Απόστολος Μπάρτζης μίλησαν εκ μέρους των αποφοίτων 2024.

Κεντρικός ομιλητής της εκδήλωσης ο έγκριτος νομικός κ. Αλέξανδρος – Σωτήριος Ντόβας, Γραμματεύς Β’ – Διοικ. Προξενικού, Υπουργείου Εξωτερικών, τέως Νομικός Σύμβουλος Πρωθυπουργού & Υπουργού. Ο κος Ντόβας με τον εμπνευσμένο λόγο του ενθουσίασε όχι μόνο τους μαθητές αλλά όλους τους παρευρισκόμενους.

Ο Δ/ντης Σπουδών του Homo educandus, κ. Απόστολος Πλαστήρας παραδίδει ένα συμβολικό, αναμνηστικό δώρο στον κεντρικό ομιλητή της Τελετής Αποφοίτησης κ. Αλέξανδρο Ντόβα

Οι μαθητές και οι μαθήτριες μας παρέλαβαν εκτός από το Απολυτήριο τους, ένα όμορφο αναμνηστικό αποφοίτησης και έπειτα απόλαυσαν στιγμές χαλάρωσης και διασκέδασης που είχαν ανάγκη μετά τη δοκιμασία των Πανελλαδικών.

Την εκδήλωση συντόνισε η κα Νάνσυ Γιαννιδάκη.

Μπορείτε να παρακολουθήσετε την Τελετή στο βίντεο που ακολουθεί: