Μαθητές του HEA σε τηλεοπτική συνέντευξη με θέμα τις Ευρωεκλογές (video)

Καλεσμένοι του Ionian TV και της εκπομπής “ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙΣ” της δημοσιογράφου Φωτούλας Δημητριάδη οι μαθητές του Homo Educandus Αγωγή Ντόβα Μελίνα, Τζαναβάρας Αλέξανδρος και Σπηλιωτακάρα Νατάσα μίλησαν για το ρόλο 🇪🇺 της Ευρωπαϊκής Ένωσης, τις επερχόμενες εκλογές και τη σημασία της συμμετοχής (κυρίως των νέων) για τη Δημοκρατία στην Ευρώπη.

✔️Μαζί τους, ο εκπαιδευτικός και υπεύθυνος του προγράμματος “Σχολεία – Πρέσβεις του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου” κ. Ψωμάς Λάμπρος.

Ευχαριστούμε θερμά το κανάλι και την κα Δημητριάδη γι’ αυτή την ενδιαφέρουσα συνέντευξη και ταυτόχρονα την εμπειρία που πρόσφεραν στους μαθητές μας μιλώντας για πρώτη φορά στην 📺 TV.

Μπορείτε να παρακολουθήσετε, στο βίντεο που ακολουθεί, τη συνέντευξη: