Μεγάλη επιτυχία στην 41η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα “Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ”

O Σωτήρης Τζαβούλης, μαθητής της Α’ Λυκείου του Homo educandus αγωγή, έλαβε το 3ο βραβείο🥉 στην 41η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα “Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ”.

🔝 Μεγάλη επιτυχία σε ένα τόσο σημαντικό και δύσκολο διαγωνισμό που αν αναλογιστούμε ότι οι μαθητές κ̳α̳ι̳ ̳τ̳ω̳ν̳ ̳τ̳ρ̳ι̳ώ̳ν̳ ̳τ̳ά̳ξ̳ε̳ω̳ν̳ διαγωνίστηκαν στα ίδια θέματα, τότε ανάγεται σε σημαντικό κατόρθωμα!

‼️Κι αυτή [δεν] είναι η αρχή…ο Σωτήρης παίρνει μετάλλιο για 2η συνεχόμενη χρονιά.

📏και τώρα…𝑔❁❤𝒹 𝓁𝓊𝒸𝓀 ✌️

🛎️η προσοχή μας στραμμένη στον προκριματικό διαγωνισμό στις 6 Απριλίου όπου ο Σωτήρης θα διεκδικήσει μια θέση στην Εθνική Ομάδα Μαθηματικών.

Θερμά συγχαρητήρια στον μαθητή μας και τους γονείς του.

Επίσης, συγχαίρουμε θερμά την 🆂🆄🅿🅴🆁 αποτελεσματική προπονητική ομάδα μας, που επιβεβαιώνει το υψηλό και ποιοτικό εκπαιδευτικό επίπεδο του σχολείου μας και αποτελείται από τους:

▪️ κ. Λουρίδα, ειδικό σύμβουλο Μαθηματικών Διαγωνισμών HEA

▪️ κ. Μανδηλαρά, προπονητή Μαθηματικών Διαγωνισμών HEA