Στο κάστρο Αγιονορίου η γιορτή της 25ης Μαρτίου από το Δημοτικό του Ηomo educandus

Στην Κορινθία μας, σε έναν ιστορικό χώρο όπου διαδραματίστηκαν σημαντικά γεγονότα της Ελληνικής Επανάστασης, οι μαθητές και οι μαθήτριες του #Homoeducandus_δημοτικο τίμησαν… τον Γέρο του Μοριά, τις Μεσολογγίτισες, τα κλεφτόπουλα.. όλους τους Ήρωες του 1821.

🇬🇷 Από το κάστρο του Αγιονορίου, με περηφάνια και συγκίνηση, γιορτάσαμε την Εθνική μας Επέτειο με ποιήματα, θεατρικά, τραγούδια και χορούς.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και φυσικά και στους δασκάλους μας για την οργάνωση και την επιμέλεια μιας τόσο ξεχωριστής εκδήλωσης.

Ευχαριστούμε θερμά τον Εξωρα’ι’στικός & Πολιτιστικός Σύλλογος Αγιονορίου”Ο Νικηταράς” και κυρίως τους κ.κ. Μπίτζιο Μιχάλη και Σκούρτη Παναγιώτη για τη φιλοξενία που μας πρόσφεραν καθώς επίσης και την Εφορεία Αρχαιοτήτων Κορινθίας για τη στήριξη που μας παρείχε.

🇬🇷 Ζήτω η Ελλάδα μας!

Βίντεο και φωτογραφίες από την γιορτή μας: