Συμμετοχή στη B΄ Φάση του 37ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΧΗΜΕΙΑΣ

Επιτυχιών συνέχεια για το Homo Educandus Αγωγή και τους μαθητές του.

Οι μαθητές του σχολείου μας:

Χασικίδη Άννα της Γ΄ Λυκείου και

Στυφούγιας Βαγγέλης της Α΄ Λυκείου

συμμετείχαν την Κυριακή 31 Απριλίου, στην B΄ Φάση του 37ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΧΗΜΕΙΑΣ, που διοργάνωσε η ΕΝΩΣΗ ΕΛΛΗΝΩΝ ΧΗΜΙΚΩΝ, καθώς ήταν από τους διακριθέντες της Α΄ Φάσης στην οποία συμμετείχαν πάνω από 1.500 μαθητές πανελληνίως.

Η συμμετοχή δε της Χασικίδη Άννας στην φάση αυτή του διαγωνισμού είναι ιδιαιτέρως σημαντική, καθώς από τα αποτελέσματα αναμένεται να συγκροτηθεί η ομάδα των μαθητών που θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στην 57η Διεθνή Ολυμπιάδα Χημείας που θα διεξαχθεί στο Ριάντ της Σαουδικής Αραβίας.

Τα θερμά μας συγχαρητήρια στους μαθητές για την επιτυχία τους καθώς και στον καθηγητή της Χημείας κύριο Τζαναβάρα Χαρίση για την άρτια προετοιμασία και καθοδήγηση τους!!!