Συζήτηση μαθητών με την Πρόεδρο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου

Τι σκέφτονται, τι ονειρεύονται, τι θα άλλαζαν οι νέοι στην Ευρώπη

🇪🇺 Στo πλαίσιo του Προγράμματος Σχολεία – Πρέσβεις του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου, αντιπροσωπεία μαθητών του Λυκείου Homo educandus είχε την ευκαιρία να συμμετέχει σε συζήτηση με την Πρόεδρο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου κα Ρομπέρτα Μέτσολα που πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο του Ωδείου Αθηνών.

Στη λογική ενός αδιαμεσολάβητου Q&A με την Πρόεδρο του ΕΚ, στόχος ήταν να καλυφθούν όσο το δυνατόν περισσότερα θέματα απασχολούν τους νέους σήμερα, αλλά και να παρουσιαστούν οι τρόποι με τους οποίους η ΕΕ συμβάλει στη επίλυσή τους. Την συζήτηση οργάνωσε το γραφείο του ευρωπαϊκού κοινοβουλίου στην Αθήνα.

🙏Το σχολείο μας οφείλει θερμές ευχαριστίες στην κα Κατερίνα Θεοφιλοπούλου και στα αλλά μέλη του γραφείου.